Možno sa čudujete tomu, kde sa práve nachádzate alebo čoho vlastne budete svedkami. Poviem Vám, tiež som sa v istých momentoch pýtal sám seba, čo to vlastne bude až to bude, no rozhodol som sa. Vítam Vás preto na mojom pilotnom, resp. úvodnom blogu na stránkach www.elmocreative.net a www.elmoautomotive.com.

Áno, začínam blogovať. Ono, podľa mňa to znie zvláštne, preto to radšej budem volať „písať články“. Veľa ľudí to síce o mne nevie, no dlhé roky som sa venoval a aj sa stále venujem redaktorčine, tzn. písaniu článkov, väčšinou z oblasti motorizmu a tuningu, pre zopár internetových a printových magazínov. Jednoduchšie povedané, baví ma písať – beriem to ako spôsob, ako môžem vyjadriť svoj názor alebo pohľad na danú vec či problematiku. Hlavne nenásilne.

Podstata je ale v tom, že na disku mám veľmi veľké množstvo fotografií, ktoré nikdy neuzreli svetlo sveta, resp možno aj uzreli, no ušli pozornosti väčšiny verejnosti. Deje sa tak hlavne preto, že ak daný fotoset obsahuje 10-15 fotografií, nie je veľmi efektívne zdieľať fotografie po jednej alebo ich napchať všetky do jedného albumu. A presne preto som sa rozhodol písať články o mojich foto príbehoch a foto zážitkoch. Nebojte sa, nebudem Vás nudiť dlhočíznymi textami – stačí krátko, no efektne.

Ak píšem oficiálne články pre média, buďme úprimní, je nutné dodržiavať isté pravidlá, etiketu a bla bla. Som ale rád, že tento priestor tu je len môj a nemusím sa nikomu spovedať a teda bude to také neformálnejšie, otvorenejšie a úprimnejšie. Ja len dúfam, že sa týmto spôsobom dozviete o mojej práci čosi viac, ako len z počutia či zo samotných fotografií. Teším sa totižto na to, ako Vám rozpoviem obrovské množstvo príbehov …